{{ forms.confirm.resoult.msg }}
Zaloguj się / Dołącz do nas

Wyniki końcówki sezonu

Środa, 06 Marzec 2024

Jedne z ostatnich meczy rozegranych w tegorocznym sezonie 1 i 2 ligi PALH, zobaczmy jak poszło drużynom!

Sokół Śląsk – TMHL Chemik Kędzierzyn Koźle 5:6 (2:3, 2:2, 1:1)

Pierwszy mecz fazy Play-Off został rozegrany między Sokołem Śląsk a TMHL Chemikiem Kędzierzyn Koźle 1.03.2024 w Katowicach na lodowisku Jantor 2 przy ul. Nałkowskiej 2 o godzinie 21:45.

Goście rozpoczęli mecz z wysokiego „C”, już w 6 minucie prowadzili 2:0 po golach Mateusza Kulika  (A1: Tadeusz Drabik) oraz Andrzeja Baniaka. Na szczęście Gospodarze nie musieli na odpowiedź długo czekać. Dwie minuty później Jacek Jankowski po indywidualnej akcji zapisał się jako pierwszy strzelec dla Sokołów. Po tym golu obie drużyny jeszcze raz wbijały krążek do siatki.

Druga tercja, podobnie jak pierwsza rozpoczęła się od bramki wbitej przez zawodników TMHL Chemik Kędzierzyn Koźle podwyższając wynik na 2:4. Zawodnicy Sokoła Śląsk obudzili się dopiero w drugiej połowie drugiej tercji, przy wyniku 2:5 zaczęli odrabiać straty i do szatni zeszli mając już tylko jedną bramkę straty.

Do trzeciej tercji Gospodarze podeszli ambitniej, zaledwie 2 minuty zajęło im wyrównanie wyniku spotkania na 5:5. Zawodnicy z Kędzierzyna Koźla zmotywowani nagłą stratą prowadzenia w przeciągu dwóch minut odpowiedzieli strzelając ostatniego gola tego meczu i kończąc spotkanie z przewagą jednej bramki.

W tym spotkaniu przesądziła dyspozycja pierwszej tercji. Mimo większej ilości zawodników Sokół Śląsk nie był w stanie dogonić i utrzymać wyniku na poziomie pozwalającym na dogrywkę i walkę o wygraną.

Relacja LIVE z meczu i protokół: [LINK]

Wataha Oświęcim vs Hokej 4All 6:1 (0:1, 3:0, 3:0)

Drugi mecz tego weekendu odbył się 2.03.2024 o 11:40 na lodowisku w Oświęcimiu przy ulicy Chemików 4.

Pierwsza tercja przebiegła niezwykle spokojnie, przez niemalże całe 15 minut zostały rozdane 2 kary za ostrość w wyniku starcia pomiędzy graczami H4A oraz Watahy. Mniej niż minutę później gracz z Oświęcimia ponownie dostał karę, tym razem za trzymanie kija przeciwnika. Żadnej z drużyn nie udało się wykorzystać tej sytuacji, bezbramkowy remin utrzymywał się niemalże do samego końca pierwszej tercji. Mając sekundę do końca regulaminowego czasu gry Marek Białecki pokazał, co potrafi i pokonał bramkarza Gospodarzy po samodzielnej akcji.

Druga i trzecia tercja wyglądały już zgoła inaczej, mniej niż minutę po wznowieniu Paweł Małecki (A1: Artur Piotrowski) doprowadził do wyrównania wyniku. Na kolejną bramkę Gospodarze musieli aż 10 minut, ale udało im się przejąć prowadzenie, którego do samego końca nie oddali. Druga tercja zakończyła się wynikiem 3:1 dla graczy Oświęcimia.

Trzecia tercja, podobnie jak druga to dominacja Gospodarzy. Ponownie zdobyli trzy bramki a hat-trickiem może pochwalić się strzelec pierwszej bramki, Paweł Małecki.

Wojownicy Oświęcim vs GTA Polonia Bytom 9:2 (3:0, 2:1, 4:1)

Ostatni mecz tego weekendu odbył się ponownie w Oświęcimu na lodowisku przy ulicy Chemików 4. Panowie spotkali się w niedzielę 3.03 o godzinie 15:30.

Mecz rozpoczął się od zbyt ostrej walki o krążek, obie drużyny dostały 2 minuty kary za uderzanie kijem oraz nadmierną ostrość. Dopiero pod koniec 6 minuty Wojciech Korczyk (A1: Bartłomiej Szpakowski) otworzył worek z bramkami dla swojej drużyny. W tej tercji Wojownicy trafiali do bramki jeszcze 2 razy.

Druga tercja wyglądała podobnie, pierwsza bramka wpadła na konto Oświęcimian. Dopiero po prawie pół godzinie gry Nikita Ustynov (A1: Tadeusz Mróz) zdobył pierwszą bramkę na rzecz Bytomian. Na odpowiedź nie trzeba było długo czekać i już minutę później Gospodarze wróci do prowadzenia 4 bramkami.

Trzecia tercja to ponownie było strzelanie do jednej bramki. Gościom udało się zdobyć zaledwie jednego gola, tym samym przegrywając całe spotkanie aż siedmioma bramkami.

Gospodarze wygrywając ten mecz wyszli na prowadzenie w klasyfikacji generalnej 1 ligi PALH. Czeka ich jeszcze jeden mecz z Power Silesia, w którym obie drużyny mają szanse na wygranie całej ligi.