Wyniki meczów 1 i 2 ligi PALH

Środa, 28 Luty 2024

Mecze końcówki sezonu ligi PALH!

Power Silesia 2 vs Orlik Opole 1:0 (0:0, 0:0, 1:0)

Ostatni mecz drugiej ligi PALH odbył się na katowickim obiekcie Jantor 2 24.02.2024 o godzinie 15:45. Naprzeciw siebie stanęły drużyny Power Silesia 2 oraz Orlik Opole.

Mecz rozpoczął się o czasie, obie drużyny chciały zyskać ostatnie punkty w sezonie. Gracze z Opola walczyli o drugie miejsce w Grupie Zachodniej próbując dogonić Hokej 4All. Dla graczy Power Silesii to był ostatni mecz w sezonie, gdzie mogli zdobyć punkty. Motywacja obu drużyn była wyższa niż kiedykolwiek.

Pierwsza tercja – brak bramek. Golkiperzy obu zespołów pokazali się z bardzo dobrej strony i mimo wielu strzałów i trudnych sytuacji, żaden nie musiał wyciągać krążka z siatki. Gra była bardzo czysta, na każdą drużynę przypadła jedna kara mniejsza 2 minut.

Druga tercja podobnie – bezbramkowy remis. Atmosfera na lodowisku zdecydowanie bardziej nerwowa, co przełożyło się na znacznie większą liczbę kar, sędziowie rozdali ich aż 7.

Dopiero w trzeciej tercji, po wzięciu ciężaru gry na siebie, Piotr Paprzycki indywidualną akcją pokonał bramkarza Gości w połowie czasu tercji. Od tego momentu Gospodarze zaciekle bronili nie dopuszczając Opolan do swojej tercji. Wyniku nie udało się już zmienić do końca regulaminowego czasu gry i zawodnicy Power Silesia 2 mogli cieszyć się pierwszym zwycięstwem w sezonie.

Relacja LIVE z meczu i protokół: [LINK]

Wojownicy Oświęcim vs Sielec Sosnowiec 14:1 (5:0, 5:0, 4:1)

Drugi mecz tego weekendu odbył się w sobotę 24.02.2024 o godzinie 14:00 w Oświęcimiu. Naprzeciw siebie na tafli stanęły drużyny Wojownicy Oświęcim oraz Sielec Sosnowiec.

Mecz był wyjątkowo obfity w gole, pierwszy z nich wpadł do bramki Sosnowiczan już w 5 minucie gry za sprawą Bartłomieja Grabowskiego (A1: Rafał Smrek). Bramkarz Gości w tej tercji musiał jeszcze pięciokrotnie szukać krążka w swojej siatce.

Druga tercja ponownie była pokazem umiejętności strzeleckich Gospodarzy. Trafiali do bramki Sosnowiczan aż pięciokrotnie bez odpowiedzi ze strony drużyny przeciwnej.

Dopiero trzecia tercja przyniosła pierwsze trafienie dla graczy Sielca. Paweł Sikorski pokonał bramkarza w 42 minucie gry zdobywając jedyną bramkę tego meczu dla swojej drużyny.

HC Humbaki Kraków vs Power Silesia 3:7 (2:4, 0:2, 1:1)

Ostatni mecz tego weekendu obył się 24.02.2024 o godzinie 20:30 w Krakowie na lodowisku przy ulicy Siedleckiego 7. Obie drużyny były zdeterminowane by wygrać, wynik  tego meczu bezpośrednio przekładał się na finalną pozycję w tabeli na koniec sezonu. Power Silesia starała się o możliwość zdobycia mistrzostwa w ostatnim meczu z Wojownikami Oświęcim a HC Humbaki Kraków starali się o awans na trzecie miejsce w tabeli. W obu przypadkach wygrana znacząco ułatwiłaby zadanie.

Pierwsza tercja rozpoczęła się bardzo spokojnie, obrońca Gospodarzy Filip Filipowicz (A1: Grzegorz Szostak) już w 4 minucie skutecznie ominął bramkarza Gości. Na odpowiedź długo nie musieli czekać, już w 7 minucie Rafał Pelic po samodzielnej akcji otworzył worek z bramkami dla Gości. Jeszcze w tej samej tercji zdobył hat-tricka, a ostatnią cegiełkę do wyniku dołożył Łukasz Szczepański.

W drugiej tercji Gospodarze mieli niewiele do powiedzenia, padły 2 gole, oba dla graczy z Katowic. Dopiero trzecia tercja przyniosła próby wyrównania ze strony Gospodarzy. Po bardzo szybkim golu w przewadze próbowali gonić wynik, ale Goście bronili się zbyt skutecznie. Ostatnie trafienie zaliczył Rafał Pelic wbijając swojego czwartego gola w tym meczu.

Tym wynikiem Power Silesia zapewnili sobie szansę na wygranie całego sezonu zasadniczego.

__________

Kolejne mecze już w najbliższy weekend, serdecznie zapraszamy do śledzenia relacji LIVE na naszej stronie www.palh.eu oraz do kibicowania na żywo.