Wyniki meczów 2 ligi PALH

Poniedziałek, 22 Styczeń 2024

Podsumowanie kolejnego starcia rewanżowego w 2 lidze PALH.

Power Silesia 2 vs TMHL Chemik Kędzierzyn-Koźle 5-7 (2:1, 1:3, 2:3)

W ubiegły weekend, 21 stycznia o godzinie 17:00 został rozegrany jedyny mecz piątej kolejki grupy zachodniej 2 ligi PALH.

W starciu na przeciw siebie stanęły drużyny Power Silesia 2 oraz TMHL Chemik Kędzierzyn – Koźle w rewanżowym spotkaniu. Mecz odbył się na głownym lodowisku Jantor 1 w Katowicach.

W atmosferze od początku dało się wyczuć napięcie, obie drużyny chciały pokazać się z jak najlepszej strony. Power Silesia chciała udowodnić, że poprzednia porażka to był wypadek przy pracy a Chemik Kędzierzyn-Koźle, że ostatni rezultat był wynikiem ciężkich treningów oraz talentu graczy.

Mecz rozpoczął się niezwykle dynamicznie. Już przed upływem pierwszej minuty bramkarz z Kędzierzyna-Koźla musiał wyciągać krążek z bramki po bardzo szybkiej indywidualnej akcji Aleksandra Frysztackiego. Kolejny gol zdobyty przez Damiana Nawę podwyższył prowadzenie na 2:0.

Na odpowiedź Goście musieli czekać aż do końca 9 minuty pierwszej tercji, kiedy Rafał Horoszkiewicz (A1: Marek Stochaj) pokonał bramkarza Gospodarzy nawiązując kontakt i jeszcze bardziej rozgrzewając atmosferę na lodowisku.

Końcówka pierwszej tercji, tak jak i reszta meczu obfitowały w kary. W sumie sędziowie rozdali 11 kar mniejszych, aż 6 z nich przypadło Gospodarzom.

Pierwszą część spotkania wygrała drużyna z Katowich, pozostałe dwie tercje zdominowali gracze z Kędzierzyna - Koźla wygrywając całe spotkanie 5:7 (2:1, 1:3, 2:3). Zawodnicy z TMHL Chemik Kędzierzyn – Koźle ponownie okazali się lepsi niż gracze Power Silesia 2, jednak tym razem mecz był zdecydowanie bardziej zacięty i wyrównany.

Relacja LIVE z meczu i protokół: [LINK]

__________

Kolejne mecze już w najbliższy weekend, serdecznie zapraszamy do śledzenia relacji LIVE na naszej stronie www.palh.eu oraz do kibicowania na żywo.